(Project)leiding geven aan veranderprocessen
Ben je werkzaam in de zorg en heb je te maken met verandering op verandering? Ben je projectleider of leidinggevende en heb je de juiste handvatten nodig om mensen mee te krijgen in de verandering? Hoe bereik je dat je niet zelf alle oplossingen moet bedenken, maar dat mensen zelf met oplossingen komen?
-
Het leiding geven aan veranderprocessen begint bij jouzelf. Een goed projectplan is de basis, maar nog geen garantie voor succes. Inzicht in jouw gedragsstijl, jouw manier van communiceren en de eigen normen, vormen samen met het zetten van de juiste stappen de basis van het verandertraject. Om te komen tot een juiste aanpak heb je vervolgens inzicht nodig in de behoeften van jouw team, in de ontwikkelfase van dit team en manieren om de verandering met hen in te gaan.
Wij bieden een tweedaagse incompanytraining, waarin je vanuit de stappen van projectmanagement verschillende aspecten van het begeleiden van veranderingen leert. We gaan in op de ontwikkelingsfase van teams, welke leiderschapsstijl past daarbij en hoe je kunt variëren in leiderschapsstijl. Dit met als doel je medewerkers/projectteam te inspireren en te motiveren. We gaan aan de slag met communicatiestijlen en geven betekenis aan reacties die je krijgt bij veranderen. Iedere reactie vraagt om een andere interventie.
De training is praktisch en interactief van aard. Je maakt kennis en oefent met diverse methodes, zodat je jouw team een stap verder kunt brengen. Ook is uitgebreid ruimte voor jouw eigen (lastige) praktijksituaties.
-
Na afloop van de training:
- Kun je anderen effectief betrekken bij veranderingen.
- Ken je de betekenis van reacties in een verandertraject.
- Heb je inzicht in de ontwikkelingsfase waarin jouw team zich bevindt.
- Kun je de veranderstrategie aanpassen op de behoeften van jouw team.
- Kun je medewerkers motiveren, inspireren en aanzetten tot nadenken, door de juiste communicatiestijl in te zetten.
-
Aan bod komt:
- Projectmanagement (beknopte theorie)
- Wat is een verandering?
- Communicatiestijlen en hoe deze je kunnen helpen bij een verandering
- Ontwikkelfases van een team:
- Ontwikkelfases en leiderschapsstijl
- Hoe komt een team in de volgende fase?
- Omgaan met weerstand
- Herkennen type onrust
- Oorzaken van weerstand
- Jouw eigen inbreng
- Managen complexe veranderingen
-
Deze training bieden wij incompany aan. Voorafgaand aan de training gaan wij met jou in gesprek om het kennisniveau van de deelnemers en de specifieke leerdoelen voor de groep vast te stellen. Wij maken het programma vervolgens op maat naar jouw wensen en naar de situatie binnen jouw organisatie en/of afdeling. Opdrachten en casussen worden gebaseerd op vraagstukken waar (jij en) jouw collega’s in de dagelijkse praktijk mee te maken hebben. Op deze manier blijft de materie dus heel herkenbaar. Desgewenst kunnen er ook andere aanverwante onderwerpen in het programma worden verwerkt.
Op onze incompany-pagina lees je meer over de mogelijkheden.
Wij verzorgen onze incompanytrainingen ook online, met een live trainer. Online is net zoveel mogelijk in een training als offline: plenaire sessies, sessies en opdrachten in groepjes (break-out rooms) en verschillende discussie- en werkvormen. Wij garanderen dat deze online dag net zo interactief en effectief is als offline. De afgelopen maanden hebben wij veel instellingen naar volle tevredenheid getraind.
Wil je weten wat de mogelijkheden zijn, meer informatie of een offerte aanvragen? Neem dan gerust contact met ons op.
-
Voor wie is deze training bedoeld? Projectleiders, lean coaches en leidinggevenden, medewerkers projectbureau en programmamanagers.
Investering: afhankelijk van het programma. Vraag ons gerust naar de mogelijkheden en/of een prijsvoorstel.
Neem voor meer informatie contact met ons op.